7.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 119.Sayfa Cevapları

7.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 119.Sayfa Cevapları 

2014-2015 ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 
 Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

Gözden Geçirme 
Vakıfların toplumu birbirine kenetlemesi, toplumda huzuru sağlaması ve muhtaçlara yardım etme mekânları olması konusunda ne düşünüyorsunuz?

CEVAP: Bir toplumda, ihtiyaç sahibi, muhtaç durumda olanları, gözetip onları yardım sağlayarak vakıflar önemli bir toplumsal görevi yerine getirmektedirler. Bu görevi bakıflar yapmadığı takdirde, o toplumda herkesin üzerine bu görev düşmektedir. İhtiyaç sahiplerinin gözetilmediği, bakılmadığı toplumlarda, huzuru ve asayişi sağlamak zordur. Bu toplumlarda adalet duygusu zedelenir ve problemli kişilikler ortaya çıkar.
Vakıflar, toplumda bu görevleri yerine getiren kuruluşlardır. Evsizlere, zor durumda olanlara yardım ederek, varlıklı ile ihtiyaç sahibi buluşturur. Toplumsal kenetlenmeyi ve huzuru temin eder.
Vakıflar, kamu kesimi tarafından desteklendiği gibi, esas itibari gönüllü faaliyetlerin yapıldığı yerlerdir. Vakıflarda çalışanlar ve buralara yardım edenlerde sosyal tatmin, bir işe yarama, ihtiyaç sahiplerine yardım etme duygularını yaşamamıza sebep olur. Kişisel olarak arayıp bulamayacağımız, ihtiyaç sahiplerini vakıflar aracılığı ile  ulaşmamız mümkün olmaktadır.
 Vakıfların gerçekleştirdiği, projeler ve kampanyalar ses getirmekte, kamuoyu oluşturmakta, yardım yapacak daha çok kişiye ulaşılabilmektedir. Kollektif bir çalışma ile, toplumsal huzur sağlanabilmektedir.7.SINIF SOSYAL BİLGİLER EVREN YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

SHARE THIS

Author:

0 yorum: